גוגל כתיבת תוכן 2021 מה השתנה?

זה ניסיון שהחלטתי לעשות בחודש יולי בשנת 2021

לאחר 14 שנים של קידום אתרים במנוע חיפוש גוגל החלטתי, להתחיל להעלות את הניסיונות השונים שלי המשפיעים על מנוע החיפוש. זה מספר שנים שאני מקדם אתרים בתחומים שונים הזוכים להופיע במקומות גבוהים בתוצאות החיפוש. אך בשנים האחרונות הקושי להתברג במנוע במקום גבוה גדול יותר. וזמן ההשקעה הנדרש גדול מאוד.

מה השתנה במנוע החיפוש בשנת 2021?

מנוע החיפוש גוגל מבצע עדכונים שונים על מנת לקבל תוצאות מתאימות ועדכניות לחיפושי הגולשים ברשת. המרדף אחרי העדכונים השונים הפך קשה ומתיש, כך שבכל כמה ימים פרמטרים נוספים נוספים ופרמטרים קיימים משתנים.

  • בניסוי זה רציתי לבחון האם כמות התוכן באמת חשובה בכתיבת מאמר או טקסט לדף.
  • האם הפקטורים החדשים שנוספו משפיעים על מיקום הדף בתוצאות החיפוש
  • האם תמונות מסייעות לקידום במנוע החיפוש?
  • כיצד ניתן לשפר את כמות הכניסות לאתר?
  • איך ניתן לגרום לגולש לבצע פעולה בדף והאם אפשר להאריך את זמן השהייה בדף?

קצת פרטים עלי:

שמי איציק פייזק מנהל מכירות בחברת רפי סעדון ובעל עסק לבניה וקידום אתרים. במהלך השנים צברתי ניסיון רב בכתיבת קודים בשפות asp, java script ושפות נוספות. לאחר שנים של כתיבה עצמאית החלטתי לעבור למערכת וורדפרס שאליה התנגדתי בכל תוקף. אך מספר היתרונות למערכת גדלו על החסרונות. וגם אני ביצעתי את המעבר לוורדפרס.

הניסוי שאני מבצע הוא ניסוי אישי אין לו משמעות עבור הגולשים באתר אך הוא מסייע לי ולכן החלטתי לעלות אותו לרשת.

עבור ניסוי זה הוקם אתר joucer.com. אתר לכתיבת תכנים לצורך קידום. בשלב זה כמות הכניסות לתאריך 23.07.2021 עומדת על 12 לחודש. בעוד מספר חודשים אני יעדכן אם כמות הכניסות השתנתה.

מה השתנה? גוגל כתיבת תוכן 2021

שתי פרמטרים קיימים בתוסף יוסט העוסקים בקידום SEO, וקריאות מה השינוי בפרמטרים אלו? ואיך לכתוב בהתאם לפרמטרים חלק ראשון בניסוי.

פקטורים חדשים שנוספו איך להתייחס אליהם?

לפני קצת יותר מחודש לאחר עדכון התוסף נחשפתי לראשונה לשינוי בפרמטר קריאות. כאשר נכנסים לתוכן הדף ועוברים ללחצן קריאות אפשר לראות שהתוסף מזהה כתיבה פאסיבית ואקטיבית. מה הכוונה? לפי שימוש במילים בתוכן אנחנו יכולים לראות את צורת ההתבטאות לגולש. ולתקן את הכתיבה כך שלא תהיה פאסיבית. כרגע המקסימום המומלץ לשימוש בקול פסיבי הוא 10% ומומלץ לכתוב בצורה פחות פאסיבית.

 

כתיבה פאסיבית

כתיבה פאסיבית 11.4%

איך לכתוב בצורה אקטיבית? הנה כמה טיפים שיכולים לסייע

טיפ ראשון: תשתמשו פחות במילה “ניתן” נסו להחליפה במילה “אפשר” או “אנחנו יכולים לראות”.

טיפ שני: השתמשו פחות בשמות פעולה כגון: “הפעלה, כתיבה, קפיצה, ריצה, נעילה, שבירה, סחיבה” ועוד. במקום השתמשו בשם פועל לדוגמא: “לכתוב, לקרוא, לסחוב, להרים, לשמוע, לשבור” ועוד.

טיפ שלישי: נסו להיות פחות עוצמתיים בכתיבה ופחות למכור את המוצר או השירות. נסו לכתוב בצורה סיפורית שנעימה וזורמת לקריאה.

כתיבה אקטיבית נכונה

ניתן לראות את הציון. שימוש בקול אקטיבי בכתיבה נכונה.

המשך בקרוב…