עיצוב סביבה לימודית

בבתי הספר ובאוניברסיטאות כבר לא מסתפקים במסדרונות צרים וחשוכים וחדרים מרושלים, חלל מעוצב הופך חלק מהעיצוב הכללי של מתחם הלימודים.

עיצוב הסביבה הלימודית בעבור הלומד והמלמד גם יחד, מעניקה סביבת לימודים תומכת וייחודית המותאמת לתלמיד בעזרת מגוון הצבעים הטקסטורות המותאמות במיוחד, זאת בהשוואה למספר בעיות הניכרות כיום בסביבות לימודים רגילות הנראות חד גוניות למדיי כגון:
צבע דומיננטי עומס בפרטים, תמונות קודרות וכל אלה היכולים להעניק תחושה לא נעימה המפריעה לריכוז ולסביבת הלמידה, צבע יכול לשנות ממש מצב רוח וכן גם משחק של צורה וטקסטורה היוצרים ביחד את האווירה, והרי המטרה היא שתהיה תחושה נעימה ואווירה שלווה ואף מעשירה.

התאמת הצבעים הטקסטורות והפריטים הם אלו שייצרו הרמוניה מושלמת וסביבת לימודים תומכת, עיצוב הוא מאוד אישי ומאוד אינדיבידואלי בחירת החומרים האביזרים והפריטים הנכונים תעניק עיצוב אישי ומותאם.

כיצד עיצוב סביבה מעניק תחושה?

כאשר נכנסים לחדר חקירות ניתן מיד להרגיש את התחושה של פחד, לחץ, מתח, חרדה, בושה על ידי החשכת חדר החקירות הצבת מנורה אחת ראשית שולחן וכיסא, מינימום של פריטים המהווים עיצוב קודר ועגום, וכך קורה גם במקומות של כליאה ושיפוט בדרך כלל.

מאידך, כניסה ללובי מלון מעניקה תחושה של חופש, שלווה, רגיעה, הנאה באמצעות שילוב של מגוון פריטי עיצוב תוססים המשלבים טקסטורות וצבעים כמו וילונות, עציצים, שיש, פסנתר, ספות, מנורות שנדליר ופריטי עיצוב נוספים יצרנו את התחושות הרצויות לנופש שלכל אחד היה קשה מאוד לשכוח.

 

הענקת תחושות לסביבת הלימוד

גם עיצוב סביבה לימודית חייבת להעניק תחושות מותאמות לסטודנט ולתלמיד ולהעניק סביבה נעימה ללמידה, באמצעות שילוב של פריטים ותכנים לימודיים מעוצבים ניתן לייצר אווירה תואמת, ניתן לשלב משחקים במרחב כמו קלאס, איקס עיגול, נחשים וסולמות ואמצעי למידה וחשיבה כמו לוח הכפל, אותיות, זויות, פינות, צורות גאומטריות, משטחי עמידה לריקוד ומאפיינים נוספים המתאימים לאופי המוסד.

רוצים לעצב את סביבת הלימוד שלכם? בקרו באתר המתמחה הן בעיצוב בתי ספר ואוניברסיטאות והן בעיצוב קליניקות, מוסדות, מתחמי ספורט, מרכזי קניות ומקומות נוספים.

הוסיפו פרטים לקבלת הצעת מחיר

5 + 7 =