שכפול מפתח לרכב

שכפול מפתחות לרכב הוא עולם לכשעצמו. מפתחות לרכבים יפניים, איטלקיים, גרמניים, צרפתיים וכו' נמצאים כיום בשוק בשפע. מפתחות לרכבי יוקרה וגם לרכבים סטנדרטיים נעשים נפוצים יותר. כיום, בכל בית יש בין מכונית אחת לשלוש. כך, נדמה שמכוניות כמעט הפכו למוצר צריכה בסיסי וכן הצורך לשכפל מפתח לרכב. שכפולי מפתחות לפרארי, לבמוו, למרצדס, למוסטנג, לקאדילק ועוד, נהיים עם הזמן גם לנחלת הכלל. מכיוון ששכפול מפתח לרכב, נהיה תחום נפוץ כל כך, ראינו לנכון להביא את התשובות לשאלות הנפוצות. וכל זה, אל מסך המחשב או הפלאפון שבבית. איך משכפלים מפתחות למגוון סוגי מכוניות?. מה ההבדל בין שכפול מפתח של רכב סטנדרטי לבין של רכב יוקרה?. על מה חשוב לשים לב כשבאים לשכפל מפתח לרכב?. איפה ניתן לשכפל מפתחות למגוון סוגי הרכבים?. מה הם סוגי המפתחות הקיימים כיום ומה ההבדלים ביניהם?. למה כדאי שתמיד יהיה לכם מפתח ספייר לאוטו?. ואיך לשמור על השלט של הרכב לאורך זמן?. כל הטיפים והתשובות, להלן.

השלט והמפתח של הרכב:

לרכב ישנו כמובן מפתח ושלט. תכלית השלט (לפתוח ולסגור את הרכב) שונה מתכלית המפתח הרגיל. אך הוא נחשב למפתח גם בדיוק באותה המידה. למעשה שם השלט נקרא גם "מפתח חכם".

כמה טיפים על שכפול מפתח לרכב לפני שמתחילים:

לפני שנתחיל להיכנס לתהליך שכפול מפתחות לרכב. הוספנו בשבילכם 10 טיפים שיעזרו לכם לשמור על השלט באופן שוטף.

כמוכן, גם להימנע מהחלפות לא נחוצות של שלטים או להוזיל את עלות השכפול..

1. להימנע מנפילות, מזריקות, ומפגיעות בשלט כמה שאפשר. כל נפילה או פגיעה יכולה להוות נזק בעבור המפתח.
2. לא להשאיר את המפתח במקומות רטובים או בעלי לחות גבוהה. לשים לב לכך גם בבית וגם מחוץ לו.
3. לא להפקיד את המפתח בידי ילדים שגילם מתחת לגיל 6.
4. להשתמש בו רק למטרה שלשמה הוא נועד.
5. לא לשים אותו ליד מגנט או חפצים המכילים מגנט.
6. להשתדל לא לשכוח אותו מחוץ לבית.
7. להימנע מהשמה במקומות מסוכנים.
8. לשים לב! לא תמיד צריך להחליף מפתח או שלט. פעמים רבות ישנן בעיות שניתן לתקן. לדוגמה: בעיה עם קידוד המפתח, אפשר לתקן ללא החלפת שלט.
9. רצוי מאוד: שיהיה שלט ספייר שבמקרה ונאבד המפתח, אפשר לשכפל מפתח חדש ממנו. החזקת מפתח ספייר לאוטו בבית, יכול להוזיל את הליך השכפול לעיתים אף באלפי שקלים.
10. להימנע משכחה בכיס ומהשמה ליד מקום בעל פוטנציאל דלקה.

תהליך השכפול:

הליך זה מורכב ממספר שלבים:
1. את חומר הגלם המתכתי מכניסים למכונת השכפול.
2. באמצעות המפתח המקורי, עושים העתק של מפתח למפתח חדש. כך נוצרת צורת המפתח.
3. כעת ניתן רק לפתוח את הרכב אבל עדיין לא להניעו.
4. לאחר מכן, עושים קידוד למפתח באמצעות שקע OBD.
5. מתחברים לתוך המחשב שברכב באמצעות תוכנה ייעודית לדגם הרכב הספיציפי.
6. לאחר תהליך הקידוד, פשר להניע את הרכב.

למה קיים תהליך הקידוד?

מכיוון שאת המפתח הרגיל קל מאוד לשכפל, רצו חברות הרכב ליצור הגנה נוספת לצרכן. זאת כדי שהגנב יתקשה מאוד לגנוב את הרכב מבעליו. כך, אם המפתח נגנב או נאבד, יש להגיע למנעולן הרכב. המנעולן יסיר את קידוד המפתח מן הרכב וכך הגנב לא יוכל להניע את הרכב. באופן הזה, לא יוכל הגנב שיש לו את המפתח לנסוע ברכב ולגנוב אותו.

מה ההבדל בין שכפולים לרכבים שונים?

ההבדל הוא, שככל שהרכב יקר יותר, כך עולה השכפול יקר יותר. זאת משום שתהליך השכפול מורכב יותר ולא כל יצרן מפתחות או מנעולן רכב יכול לבצעו. בעבור רכבי מסוגים כגון: פרארי, מוסטאנג או מרצדס נצטרך לגשת לחברה עצמה. רק שם נוכל לקבל את השירות הנ"ל.

שכפול מפתח ללא מפתח ספייר:

אפשר לעשות זאת, בהחלט, על ידי שימוש בפין קוד של הרכב. פין קוד – קוד שמקבל המנעולן מיצרן הרכב לאחר פנייה בבקשה לקבל את הקוד. באמצעות הקוד, הוא יכול ליצור מפתח מקורי חדש. מה שכן, הליך זה יקר יותר ופעמים רבות מסתכם באלפי שקלים. למה? בגלל שהחברה גובה כסף על הפין קוד. זוהי אחת הסיבות לכך שתמיד צריך שיהיה מפתח ספייר. בעיקר ברכבי יוקרה, שם, ההבדל משמעותי ביותר. זכרו, תמיד קל ליצור מפתח חדש ממפתח קיים מאשר ליצור מפתח מקורי מאין מפתח.

לסיכום:

כדאי להישמע בשותף להוראות שלמעלה ולהימנע מהחלפות שלט מיותרות. יותר מכך, מומלץ לדאוג למפתח ספייר, בעיקר כשמדובר ברכבי יוקרה. זכרו לנסות לפנות למנעולן לגבי תיקון השלט לפני החלפה. כל הפתרונות הללו, חוסכים זמן וכסף. באשר למנעולן מקצועי? הגעתם למקום הנכון. כאן תוכלו למצוא את השירות האולטימטיבי. מנעולן מקצועי, בעל ניסיון רב. אז במקרה ויש לכם בעיה כלשהי עם המפתח, השלט או שניהם, יש לכם את הפתרון. אם המפתח נגנב, נאבד, נהרס וכו', תוכלו ליצור קשר עם גבי מנעולים ספק מומלץ עם ציון גבוהה גם בתגובות גוגל בקרו בכרטיס העסק שלו להתרשמות.